Přeskočit navigaci.

Navyšujeme rychlosti

Od listopadu jsme pro vás připravili

velké navýšení rychlostí na kabelových přípojkách.

 

Přípojky přes kabelovou televizi nyní disponují rychlostí stahování až 400 Mb/s. Rychlost odesílání zůstává stejná. Asymetrie je dána použitou technologií přenosu. Všem zákazníků s tarifem CATV C byla rychlost navýšena automaticky. Ten, kdo má zatím tarif CATV B, může požádat o aktivaci vyššího tarifu. Aktivace zahrnuje jednorázový poplatek 500 Kč a většinou i výměnu modemu. Tarify CATV C jsou v současnosti k dispozici v obcích Jedovnice, Ochoz u Brna, Křtiny, Drásov a Malhostovice.

Aktuální ceník tarifů CATV C najdete zde : Ceník připojení přes kabelovou televizi


Přípojky přes optický nebo metalický kabel jsou navýšeny až na 500 Mb/s. Tyto tarify jsou navíc symetrické, tj. příchozí i odchozí rychlost (download i upload) jsou stejné. Můžete tak doma mít přípojku s maximální rychlostí až 500 Mb/s v obou směrech! Všem zákazníků s tarifem Cable byla rychlost již navýšena. Tarify Cable jsou k dispozici v obcích Jedovnice, Blansko (Písečná), Ochoz u Brna, Drásov, Moravské Knínice, Chudčice, Jinačovice, Sloup.

Aktuální ceník tarifů Cable najdete zde : Ceník optického připojení

 

Co udělat pro to, abyste mohli tuto rychlost co nejlépe využit?

Pro maximální využití takto vysokých rychlostí je třeba dostatečně výkonný hardware domácí sítě. Většina domácích wifi routerů má ethernetové porty s rychlostí jen 100Mb/s. Neprojde přes ně tedy větší rychlost, než 100Mb/s. Je proto vhodné pořídit si do domácnosti kvalitní gigabitový wifi router, který dokáže rychlosti nové sítě využit. S výběrem prověřeného typu umíme poradit a zajistíme instalaci u vás.

Pokud jste k routeru připojeni kabelem, může vás omezit rychlost síťové karty. U všech novějších PC a Notebooků by však měla být gigabitová karta samozřejmostí.

 

V případě Vašeho zájmu o přechod na tarif CATV C (u kabelové televize) nebo o upgrade domácího wifi routeru, kontaktujte prosím paní Marušovou, která si Vás zapíše a naplánuje potřebné práce :

776 697 499, romana.marusova@ign.cz

aktuálně

1. 2. 2019

Migrace Kuki partner

Společnost SMART Comp. a.s. (provozovatel internetové televize KUKI) informuje, že k 1. 4. 2019 dojde k avizované migraci zákazníků, kteří využívají tarif Kuki partner.

Více informací >>

4. 11. 2018

500 Mb až k vám domů!

V měsíci listopadu jsme pro vás připravili velké navýšení rychlostí internetu na kabelových a optických přípojkách. Více informací najdete zde : Navyšujeme rychlosti

22. 5. 2018

GDPR

Splňujeme nejnovější evropskou směrnici na ochranu osobních dat - GDPR, která je platná od 25.5.2018. Současně jsme naše webové stránky zabezpečili certifikátem a běží na protokolu https.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

pokrytí sítí

Během chvilky zjistíte, jste-li v místě s pokrytím sítí IGN.

Signálem pokrýváme vesnice na okrese Blansko, Vyškov a Brno venkov. Více informací...