Přeskočit navigaci.

INTERNET V BOUŘKÁCH a výměna zařízení

1. 7. 2021

V rámci opatření proti množícím se škodám způsobeným na zařízení přepětím při bouřkách doporučujeme před hrozící bouřkou odpojit ze zásuvky zařízení, která jsou součástí telekomunikační sítě.

Jedná se o wifi routery, které jsou ve Vašem vlastnictví, ale také o bezdrátové antény a kabelové modemy, které máte od nás zdarma zapůjčeny. Za vypůjčené zařízení odpovídá zákazník a je povinen jej chránit před poškozením.

Doposud jsme tato vypůjčená zařízení při zničení v bouřce měnili zdarma. Cena nového zařízení i s výměnou přesahuje 1500 Kč. Vzhledem k tomu, že tato zařízení nelze pojistit ani reklamovat, nesli jsme všechny náklady na jejich výměnu my.

V posledních letech se ale množství takových případů zvyšuje a v součtu se jedná o desítky tisíc korun ročně. Tuto praxi chceme změnit a nově se bude na nákladech podílet i zákazník. Výměna zničeného (např. shořeného) zařízení bude provedena za jednorázový poplatek 500 Kč, výměna zdroje v ceně 200 Kč včetně DPH. Toto opatření vstupuje v platnost dne 15.7.2021.

Jak chránit Vaše obydlí před úderem blesku Vám poradí HZS ČR ZDE.

Děkujeme za Vaše pochopení a spolupráci a přejeme hezké prázdniny.


aktuálně

18. 8. 2023

započetí stavby "Optická síť Jedovnice - Chaloupky"

Na základě rozhodnutí o umístění stavby „Optická síť Jedovnice - Chaloupky“ společnost ign.cz internet, s.r.o. oznamuje občanům blížící se termín započetí stavby.

Více informací >>

1. 5. 2023

Potřebujete poradit s výběrem tarifu, nahlásit servisní zásah či pomoci s nastavením služby?
Zavolejte nám: +420 599 599 599

Vypsat všechny novinky

pokrytí sítí

Během chvilky zjistíte, jste-li v místě s pokrytím sítí IGN.

Signálem pokrýváme vesnice na okrese Blansko, Vyškov a Brno venkov. Více informací...