Přeskočit navigaci.

Telefon

telefon2Zajišťujeme službu Voice over IP, tedy telefonování přes internet. Množí se počet zákazníků, kteří  využívají tuto službu. Volání přez internet má proti telefonování z pevné linky nebo mobilu několik výhod:

 • nižší cena za volání jak na pevnou linku, tak i na mobil.
 • neplatíte žádný paušál za telefon.
 • jednotlivé hovory jsou výrazně levnější z důvodu sekundové tarifikace. Minimální účtovaná doba je u většiny operátorů 1 sekunda oproti 1 minutě u pevných linek a mobilů.
 • ceny volání do zahraničí jsou srovnatelné s cenami vnitrostátního volání na pevnou linku.
 • volání mezi VoIP operátory je zdarma, takže pokud mají např. vaši známí na druhém konci světa stejnou službu, voláte jim zcela zdarma.
 • na internetu máte k dispozici přehled uskutečněných hovorů. Diky tomu máte dokonalý přehled kdy a kam jste volali, případně kdo volal vám. Lze také nastavit přesměrování hovorů v připadě nedostupnosti, nebo upozornění na nepřijatý hovor např. mailem.

Naši technici vám rádi zdarma poradí a službu zprovozní. Službu si každý může zprovoznit i sám podle následujícího návodu :

 1. Zajistíme si internetové připojení potřebné kvality, tj. rychlost downloadu i uploadu minimálně kolem 128 kb/s.
 2. Zvolíme operátora, který poskytuje službu VoIP. Máme dobré zkušenosti s firmou 802.cz. Jejich stránky najdete zde : www.802.cz
 3. Zaregistrujeme se na stránkách zvoleného operátora a získáme nové telefonní číslo. Je tu i možnost převodu našeho stávajícího tel. čísla od operátora pevné linky. To je ovšem zpoplatněno.
 4. Zakoupíme vhodné zařízení pro tuto službu. V zásadě jsou 2 možnosti. Buď koupíme přímo VoIP telefon, nebo bránu a k ní připojíme náš starý obyčejný telefon. V každém případě by ale naše zařízení mělo mít kromě zásuvky pro telefonní přístroj (jedná-li se o bránu) také 2 zásuvky pro UTP kabel. Jedna slouží pro připojení zařízení k internetu, ta druhá pro připojení počítače.
 5. Zaplatíme kredit na volání a můžeme telefonovat.

Osobně mám vyzkoušenu následující konfiguraci zařízení, která bez problémů funguje: VoIP brána Linksys SPA2102 + bezdrátový telefon Panasonic KX-TG1100CES nebo verze se dvěmi sluchátky

aktuálně

1. 2. 2019

Migrace Kuki partner

Společnost SMART Comp. a.s. (provozovatel internetové televize KUKI) informuje, že k 1. 4. 2019 dojde k avizované migraci zákazníků, kteří využívají tarif Kuki partner.

Více informací >>

4. 11. 2018

500 Mb až k vám domů!

V měsíci listopadu jsme pro vás připravili velké navýšení rychlostí internetu na kabelových a optických přípojkách. Více informací najdete zde : Navyšujeme rychlosti

22. 5. 2018

GDPR

Splňujeme nejnovější evropskou směrnici na ochranu osobních dat - GDPR, která je platná od 25.5.2018. Současně jsme naše webové stránky zabezpečili certifikátem a běží na protokolu https.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

pokrytí sítí

Během chvilky zjistíte, jste-li v místě s pokrytím sítí IGN.

Signálem pokrýváme vesnice na okrese Blansko, Vyškov a Brno venkov. Více informací...