Přeskočit navigaci.

head-obrazek-1

Digitální televize IPTV KUKI.
Sledujte TV kdekoli!

Více informací...

Telefon

telefon2Zajišťujeme službu Voice over IP, tedy telefonování přes internet. Množí se počet zákazníků, kteří  využívají tuto službu. Volání přez internet má proti telefonování z pevné linky nebo mobilu několik výhod:

 • nižší cena za volání jak na pevnou linku, tak i na mobil.
 • neplatíte žádný paušál za telefon.
 • jednotlivé hovory jsou výrazně levnější z důvodu sekundové tarifikace. Minimální účtovaná doba je u většiny operátorů 1 sekunda oproti 1 minutě u pevných linek a mobilů.
 • ceny volání do zahraničí jsou srovnatelné s cenami vnitrostátního volání na pevnou linku.
 • volání mezi VoIP operátory je zdarma, takže pokud mají např. vaši známí na druhém konci světa stejnou službu, voláte jim zcela zdarma.
 • na internetu máte k dispozici přehled uskutečněných hovorů. Diky tomu máte dokonalý přehled kdy a kam jste volali, případně kdo volal vám. Lze také nastavit přesměrování hovorů v připadě nedostupnosti, nebo upozornění na nepřijatý hovor např. mailem.

Naši technici vám rádi zdarma poradí a službu zprovozní. Službu si každý může zprovoznit i sám podle následujícího návodu :

 1. Zajistíme si internetové připojení potřebné kvality, tj. rychlost downloadu i uploadu minimálně kolem 128 kb/s.
 2. Zvolíme operátora, který poskytuje službu VoIP. Máme dobré zkušenosti s firmou 802.cz. Jejich stránky najdete zde : www.802.cz
 3. Zaregistrujeme se na stránkách zvoleného operátora a získáme nové telefonní číslo. Je tu i možnost převodu našeho stávajícího tel. čísla od operátora pevné linky. To je ovšem zpoplatněno.
 4. Zakoupíme vhodné zařízení pro tuto službu. V zásadě jsou 2 možnosti. Buď koupíme přímo VoIP telefon, nebo bránu a k ní připojíme náš starý obyčejný telefon. V každém případě by ale naše zařízení mělo mít kromě zásuvky pro telefonní přístroj (jedná-li se o bránu) také 2 zásuvky pro UTP kabel. Jedna slouží pro připojení zařízení k internetu, ta druhá pro připojení počítače.
 5. Zaplatíme kredit na volání a můžeme telefonovat.

Osobně mám vyzkoušenu následující konfiguraci zařízení, která bez problémů funguje: VoIP brána Linksys SPA2102 + bezdrátový telefon Panasonic KX-TG1100CES nebo verze se dvěmi sluchátky

aktuálně

22. 5. 2018

GDPR

Splňujeme nejnovější evropskou směrnici na ochranu osobních dat - GDPR, která je platná od 25.5.2018. Současně jsme naše webové stránky zabezpečili certifikátem a běží na protokolu https.

Více informací >>

18. 9. 2017

Jsme členy RIPE NCC

V srpnu 2017 jsme se stali členy RIPE NCC. Organizace sdružující internetové poskytovatele v Evropě.

2. 2. 2017

Nové tarify internetu přes kabelovou TV

V Jedovnicích, Drásově a Malhostovicích jsou k dispozici nové tarify pro připojení k internetu přes kabelovou televizi. Nové tarify umí rychlosti až 100 Mb/s v průběhu celého dne. Změně předcházela modernizace základnové stanice a hlavní páteřní trasy. Nový tarif je možno aktivovat za poplatek 500 Kč. V ceně je výměna kabelového modemu za výkonnější.

Vypsat všechny novinky

pokrytí sítí

Během chvilky zjistíte, jste-li v místě s pokrytím sítí IGN.

Signálem pokrýváme vesnice na okrese Blansko, Vyškov a Brno venkov. Více informací...