Přeskočit navigaci.

IP TELEFONIE

Často kladené otázky (FAQ) a formulář na dotazy, na které jsme vždy připraveni reagovat.

#5 27. 7. 2010

IP: Co je ip telefonie?

Množí se počet zákazníků, kteří chtějí používat internet také pro telefonní hovory. Volání přez internet má oproti telefonování z pevné linky nebo mobilu několik velkých výhod:

  1. je výrazně levnější a to z toho důvodu, že tarifikace (minimální účtovaná doba) je u většiny operátorů 1 sekunda oproti 1 minutě u pevných linek a mobilů. Také samotné ceny za volání jsou výhodnější.
  2. volání mezi VoIP operátory je zdarma, takže pokud mají např. vaši příbuzní na druhém konci světa stejnou službu, voláte jim zcela zdarma.
  3. volání do zahraničí je velice levné.
  4. operátor nabízí na svých stránkách přehled uskutečněných hovorů. Diky tomu máte dokonalý přehled kdy a kam jste volali, případně kdo volal vám. Lze také nastavit přesměrování hovorů v připadě nedostupnosti, nebo upozornění na nepřijatý hovor např. mailem.

Na tomto místě uvádíme několik rad, jak službu volání přez internet zprovoznit:

1. Zajistíme si internetové připojení potřebné kvality, tj. rychlost downloadu i uploadu minimálně kolem 128 kb/s.

2. Zvolíme operátora, který tuto službu poskytuje. Já zvolil např. www.802.cz pro přehlednost jejich webu a velice zajímavé ceny.

3. Zaregistrujeme se na stránkách zvoleného operátora a získáme nové telefonní číslo. Je tu i možnost převodu našeho stávajícího tel. čísla od operátora pevné případně i mobilní linky. To je ovšem zpoplatněno.

4. Zakoupíme vhodné zařízení pro tuto službu. V zásadě jsou 2 možnosti. Buď koupíme přímo VoIP telefon, nebo koupíme bránu a k ní připojíme náš starý obyčejný telefon. V každém případě by ale naše zařízení mělo mít kromě zásuvky pro telefonní přístroj (jedná-li se o bránu) také 2 zásuvky pro UTP kabel. Jedna slouží pro připojení zařízení k internetu, ta druhá pro připojení počítače. Bez té druhé zásuvky bychom si museli rozmyslet, zda budeme mít k internetu připojen počítač, nebo telefon ;) Firma provozující službu 802.cz nabízí tato zařízení zdarma, respektive částku za jejich pořízení vám převede na kredit na volání.

5. Zaplatíme kredit na volání a je to.

Osobně mám vyzkoušenu následující konfiguraci zařízení, která bez problémů funguje: VoIP brána Linksys SPA2102 + bezdrátový telefon Panasonic KX-TG1100CES nebo verze se dvěmi sluchátky

Návrat na přehled dotazů

aktuálně

1. 2. 2019

Migrace Kuki partner

Společnost SMART Comp. a.s. (provozovatel internetové televize KUKI) informuje, že k 1. 4. 2019 dojde k avizované migraci zákazníků, kteří využívají tarif Kuki partner.

Více informací >>

4. 11. 2018

500 Mb až k vám domů!

V měsíci listopadu jsme pro vás připravili velké navýšení rychlostí internetu na kabelových a optických přípojkách. Více informací najdete zde : Navyšujeme rychlosti

22. 5. 2018

GDPR

Splňujeme nejnovější evropskou směrnici na ochranu osobních dat - GDPR, která je platná od 25.5.2018. Současně jsme naše webové stránky zabezpečili certifikátem a běží na protokolu https.

Více informací >>

Vypsat všechny novinky

pokrytí sítí

Během chvilky zjistíte, jste-li v místě s pokrytím sítí IGN.

Signálem pokrýváme vesnice na okrese Blansko, Vyškov a Brno venkov. Více informací...